• ហាងស្មាតហ្វូនរបស់ប្រទេសកេនយ៉ាបើកដំណើរការជាផ្លូវការនៅលើទ្វីបអាហ្វ្រិក
ហាងស្មាតហ្វូនរបស់ប្រទេសកេនយ៉ាបើកដំណើរការជាផ្លូវការនៅលើទ្វីបអាហ្វ្រិក
នៅថ្ងៃទី 26 ខែមិថុនាណេតហាងលក់ស្មាតហ្វូនដំបូងបង្អស់របស់រថយន្តនៅទ្វីបអាហ្វ្រិកបានបើកនៅទីក្រុងណាប៊ីរ៉ូរដ្ឋធានីនៃប្រទេសកេនយ៉ា។ នេះគឺជាហាងដំបូងនៃកម្លាំងបង្កើតរថយន្តថ្មីមួយនៅក្នុងទីផ្សារដ្រាយវឺដទរបស់អាហ្វ្រិកហើយវាក៏ជាការចាប់ផ្តើមនៃការចូលរបស់ក្រុមហ៊ុនណេនយានយន្តចូលក្នុងទីផ្សារអាហ្វ្រិកផងដែរ។
图片 1
មូលហេតុហេតុអ្វីណេតរថយន្តបានជ្រើសរើសប្រទេសកេនយ៉ាដែលជាចំណុចចូលទៅកាន់ទីផ្សារអាហ្រ្វិកគឺដោយសារតែប្រទេសកេនយ៉ាគឺជាទីផ្សាររថយន្តធំជាងគេនៅអាហ្វ្រិកខាងកើត។ ក្នុងប៉ុន្មានឆ្នាំថ្មីៗនេះសេដ្ឋកិច្ចបានរីកចម្រើនជាលំដាប់វណ្ណៈកណ្តាលបានបន្តពង្រីកហើយសមត្ថភាពក្នុងការទិញរថយន្តបានកើនឡើង។ ក្រោមការណែនាំនៃគោលនយោបាយក្នុងមូលដ្ឋានការយល់ដឹងរបស់អ្នកប្រើប្រាស់គំនិតថ្មីនៃថាមពលថាមពលនិងបរិស្ថានបានប្រសើរឡើងហើយទីផ្សាររថយន្តថាមពលថ្មីមានចក្ខុវិស័យទូលំទូលាយនាពេលអនាគត។ ប្រទេសកេនយ៉ាគឺជាប្រទេសមួយក្នុងចំណោមប្រទេសដែលមានសក្តានុពលអភិវឌ្ឍន៍ដ៏ធំបំផុតនៅទ្វីបអាហ្វ្រិក។
លើសពីនេះប្រទេសកេនយ៉ាមិនត្រឹមតែជាច្រកទ្វារធម្មជាតិប៉ុណ្ណោះសម្រាប់ទ្វីបអាហ្វ្រិកកណ្តាលកណ្តាលកណ្តាលកណ្តាលនិងខាងកើតនៃខ្សែក្រវ៉ាត់និងផ្លូវថ្នល់។
ណេតផលិតផលរបស់ក្រុមហ៊ុន Neta V ត្រូវបានដាក់បង្ហាញនៅក្នុងប្រទេសកេនយ៉ាហើយម៉ូដែលដូចជា Neta Aya និង Neta សមត្ថភាពនេះបានឈានដល់ជាង 2 ម៉ឺនគ្រឿង។ ទន្ទឹមនឹងនេះដែរដោយការកសាងបណ្តាញសេវាកម្មដ៏ទូលំទូលាយមួយនៅទ្វីបអាហ្វ្រិកយើងផ្តល់ជូនអតិថិជននូវសេវាកម្មបន្ទាប់ពីការលក់ពេញលេញ។
ជំរុញដោយយុទ្ធសាស្ត្រសកលភាវូបនីយកម្ម,ណេតការសម្តែងរបស់រថយន្តនៅក្នុងទីផ្សារក្រៅប្រទេសកាន់តែមានភាពកាន់តែខ្លាំងឡើង។ បច្ចុប្បន្ននេះមានរោងចក្រអេកូឡូស៊ីចំនួន 3 ត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅប្រទេសថៃឥណ្ឌូនេស៊ីនិងម៉ាឡេស៊ី។ ទិន្នន័យបានបង្ហាញថាចាប់ពីខែមករាដល់ខែឧសភាឆ្នាំ 2024 ក្រុមហ៊ុន Neta រថយន្តចំនួន 16.458 គ្រឿងដែលមានថាមពលថ្មីត្រូវបាននាំចេញដោយក្រុមហ៊ុនអាកាសចរណ៍ថ្មីរបស់ក្រុមហ៊ុននិងក្រុមហ៊ុនថាមពលថ្មីដំបូងបង្អស់។ គិតត្រឹមចុងខែឧសភានីណាបាននាំចេញរថយន្តសរុបចំនួន 35.000 គ្រឿង។